Google ve Google Servisleri - Google Forum Türkiye

Orjinalini görmek için tıklayınız: Google Optimizasyon İlk Kurallar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Herkese merhabalar ;

Websitesi olan arkadaşlarımın en büyük amacı google da ilk sıralarda çıkmak ve bu sayede sitelerine daha çok ziyaretçi çekmek olduğunu hepimiz tahmin edebiliyoruz. Peki bu nasıl olacak Google da ilk sıralara nasıl çıkabiliriz ? Google Optimizasyon için bilinmesi gereken ilk şeyler hakkında yaptığım araştırmalar sonunda sizlere bu konu hakkında bir kaç tavsiye vermek istiyorum.

- Siz değerli arkadaşlarıma ilk önerim alan adınızın içeriğiniz ile mutlaka alakalı olması. alan adınızın içeriğiniz ile alakalı olması size çok büyük bir avantaj sağlıyor. Bu yüzden önce açacağınız sitede ne yazacağınıza karar verin ve sonra da alan adı araştırmasını yapın ve o içeriğe en uygun alan adını satın alın derim.

- Alan adınızı satın aldınız sitenizi kuracaksınız ama nasıl olacak bu iş ? Benim bu konuda size tek önerim tabi ki wordpress. Nedeni ise wordpress öyle bir şey ki her şekle sokabiliyorsunuz. Wordpress i biraz araştırırsanız zaten ne demek istediğimi anlayacaksınız.

- Google Webmaster Tools kaydınızı mutlaka yapın. Sitenizi açtıktan sonra ilk yapmanız gereken şey budur bence. Google Webmaster Tools kaydı Google da sitenizin yer alması için şart.

- Siteniz için bir site haritası oluşturun sitemap olayını wordpress ile çok kolay ve Google arama motoru yapısına uygun bir şekilde oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu site haritasını Google Webmaster Tools da sitenizin site haritaları bölümüne ekleyin ki Google sitenizi tanısın.

- Evet en önemli kural hemde en önemlisi mutlaka sitenizi özgün içerikler ile doldurun. Tamam özgün ne yazabilirim diyebilirsiniz zaten konumuzu ilk başta belirlemiştik neler yazacağımızı biliyoruz bunlar hakkında araştırma yapın okuyun ve daha sonra kendi düşüncelerinizi yazın. Kendi düşünceleriniz tamamen özgün olacaktır ve Google sitenizi özgün olduğu için çok sevecektir.

- Belli bir süre geçtikten sonra da backlink ve tanıtım çalışmaları ile sitenizi taçlandırın. Daha sonra ise günlük birer ikişer yazı yazın ve arkanıza yaslanıp sitenizdeki büyümeyi izleyin.

Backlink çalışmasında dikkatli olmanızı tavsiye ederim abartılı ve alakasız sitelerden link çalışması yapmanız demek sitenizin çöp durumuna düşmesi demek. Bu yüzden link çalışması yaparken çok dikkatli çalışmamız gerekmekte.
Hepinize bol hitli günler dilerim...
Referans URL